Idea Bank to spółka akcyjna działająca na polskim rynku bankowości od ponad dwudziestu lat. Ta instytucja finansowa specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych a więc mikro- i średnich przedsiębiorstw. Największą grupę klientów Idea Banku stanowią osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Swoje działania koncentruje na oferowaniu kredytów inwestycyjnych, mikropożyczkach oraz kredytach zabezpieczonych hipoteką. Ponadto bank ten oferuje szeroki wybór depozytów, rachunków oszczędnościowych i świadczy usługi obsługi księgowej, i doradztwa w zakresie możliwości inwestowania i finansowania działalności.

Oferta pożyczek w Idea Banku jest niezwykle przemyślana i skierowana praktycznie do każdego przedsiębiorcy (i posiadającego dużą firmę, i takiego, który dopiero rozpoczyna działalność). Na szczególną uwagę zasługują kredyty:

  • Na start - nie jest wymagany żaden staż a pożyczyć można do 200 tysięcy złotych nawet na 15 lat (zabezpieczenie hipoteką)

  • Przedsiębiorczy - do 500 tysięcy złotych udzielanych nawet do 10, lub 20 lat w zależności od celu z oprocentowaniem zależnym od historii kredytowej

  • Obrotowy - do 700 tysięcy złotych przyznawane na okres do 3 lat dla firm o zaledwie półrocznym stażu. Atrakcyjne oprocentowanie i krótki czas oczekiwania na decyzję.

To tylko te najbardziej powszechnie zaciągane pożyczki a w Idea Banku można znaleźć ich o wiele więcej.